ניתוק קודן ברכב

מידה והקודן ברכב לא עובד בצורה תקינה, הרי זה פוגע בהתנעה של הרכב. הקודן מוודא שהרכב תקין. לפני מספר שנים יצאו חברות הביטוח בישראל בדרישה מהנהגים להתקין קודן לרכב, כאשר הרעיון שעומד מאחורי ההתקנה זה למנוע גניבות.
מהו קודן לרכב
אותו קודן המכונה בלועזית אימובילייזר הינו לוח מקשים קטן הנמצא בסמוך להגה. לפני ההתנעה, יש להקיש קוד הכולל 4 ספרות ורק כך ניתן להתניע את הרכב.
למעשה, הקודן שומר על הרכב מפני גניבות, זאת בשל העובדה כי ללא קוד אי אפשר לפרוץ את הרכב. כמו כן לאחר כמה ניסיונות המערכת משביתה את עצמה מה שלא מאפשר התנעה.
חשיבותו של הקודן
באשר לסוגיה של ניתוק קודנית, ניתן לומר כי פחות מומלץ לנתקו זאת בשל ביטוח הרכב. כפי שהזכרנו בתחילה, חברות הביטוח דורשות היום מהנהגים להתקין קודן ולא ממש מסתמכות על מערכת האזעקה.
מתי מומלץ לנתק את הקודן
לעיתים בשל תקלה, כדאי לנתק את הקודן. אמנם ניתן לומר כי התקלות בקודן נחשבות לנדירות אך אם הבחנתם בתקלה כדאי לנתק את הקודן. כפי שהזכרנו קודם לכן, הקודן אחראי על ההתנעה של הרכב ולכן אם יש בעיות בקודן יש קושי להתניע את הרכב.
הזמנת אנשי מקצוע
במידה והנכם מעוניינים לנתק את הקודן, חשוב מאד לא לנסות ולנתק אותו לבד אלא להזמין אנשי מקצוע. הזמנה של אנשי מקצוע תאפשר לכם להרגיש בטוחים יותר בעת ניתוק הקודן. כמו כן, אם אתם לא מיומנים בניתוק הקודן הרי לא ממש מומלץ לנסות ולנתק אותו בכוחות עצמכם.
סיוע של אנשי מקצוע בתחום יסייע לכם לסיים עם הפעולה כמה שיותר מהר ובצורה הטובה ביותר.
היות וישנם לא מעט בעלי מקצוע כיום, חשוב מאד לא לבחור את בעל המקצוע הראשון אותו אתם רואים אלא חשוב מאד לבחור מישהו בעל ניסיון רב בתחום כזה שעובד עם המכשירים המתקדמים ביותר ויש ביכולתו לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר כך שאתם תוכלו להיות רגועים ושקטים בכל הקשור לפעילות המתקיימת ברכב שלכם.